Answer:
-6b -14.40
Step-by-step explanation:
First you multiply -6 to b and 2.4
Answer:
Here it is:
Step-by-step explanation:
Your grade point average (GPA) is calculated by dividing the total amount of grade points earned by the total amount of credit hours attempted. Your grade point average may range from 0.0 to a 4.0. To get the example student's GPA, the total grade points are divided by the total credit hours attempted.
RB: $51.10/14=$3.65 per lb
Turkey: $42.60/12=$3.55 per lb
Ham: $3.80 per lb
Answer: Turkey is the LEAST expensive
I belive its Ounces hope this helps