1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Setler79 [48]
3 years ago
14

What’s the answer I’m confused

Mathematics
1 answer:
lions [1.4K]3 years ago
3 0

Answer:

7.98

Step-by-step explanation:

Hope this helps

You might be interested in
Graph the equation <br><br>2x + 3y = 9
jeka57 [31]

2x + 3y = 9\\3y = -2x + 9\\y = -\frac{2}{3}x + 3

Look at the graph picture I attached

y = mx + c

c is the intercept, which is why the graph crosses the y-axis at +3

to find where it crosses the x-axis, we make y = 0

y = 0\\\to -\frac{2}{3}x + 3 = 0\\-\frac{2}{3} = -3\\\frac{2}{3}x = 3\\2x = 9\\x = \frac{9}{2}\ \ (=4.5)

8 0
2 years ago
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Elina [12.6K]

Answer:

(2x – 3)(5x^2 – 2x + 7)

=103−192+20−21

Hope This Helps!!!

4 0
3 years ago
Evaluate the power
Maru [420]

Answer:

289

Step-by-step explanation:

Raise 17 to the power of 2

Is this what you are asking for

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Which gives the correct values for points A, B, C, and D?
beks73 [17]

Answer:

The correct answer for this problem is the 2nd one because all you have to do is count how far each one is from -1 and -2

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennys room is 13 feet long and 12 feet wide, Ruth's room is 14 feet long and 11 feet wide, whose room has the greater area?
meriva

Answer:

Jenny's room

Step-by-step explanation:

13x12 = 156 and 14x11 = 154

Therefore Jenny's room is bigger.

6 0
3 years ago
Other questions:
  • For every one litre of water used to make medicine,199ml of sucrose and 271ml of saline solution are used. Express the amount of
    11·1 answer
  • Which is a unit rate?
    13·1 answer
  • An Ice company charges $8.16 for 6 bags of ice. If you buy 8 bags of ice how much would it cost you? help asap its due tomorrow
    11·2 answers
  • Find the length bc rounded to 1 decimal place
    7·1 answer
  • 11. Which of the following equations use the distributive property to multiply rational numbers?
    5·1 answer
  • the roof of a factory rises vertically 6ft through a horizontal run of 27ft. What is the pitch of the roof?
    8·1 answer
  • 1 + 1 - 1 = ?<br> For fun- <br> .........
    8·2 answers
  • On a map, 1 inch equal 11.7 miles. If two cities are 2.5 inches apart on the map, how far are they actually apart?
    14·1 answer
  • At which point would the graphs of the equations below intersect?
    8·1 answer
  • Abel ran more than 8 miles this week. which set of steps shows how to write an inequality that represents the number of miles ab
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!