Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
The subjects in the experiment are given as follows:
b) the two AP Statistics curricula.
<h3>What are the subjects of an experiment?</h3>
The subjects of an experiment are the hypotheses which are studied in the experiment.
For this problem, we are testing hypotheses involving two forms of the curriculum, hence the correct option is given by:
b) the two AP Statistics curricula.
More can be learned about the subjects of an experiment at brainly.com/question/2792045
#SPJ1
Answer:
A. -5
Step-by-step explanation:
-9 + 4 = -5
hope this helps
Given : Andre drove 200 Miles using 9 Gallons of Gas
⇒ Andre drives 1 Mile using ![[\frac{9}{200}]\;Gallons\;of\;Gas](https://tex.z-dn.net/?f=%5B%5Cfrac%7B9%7D%7B200%7D%5D%5C%3BGallons%5C%3Bof%5C%3BGas)
⇒ Andre drives (420 × 1 Mile) using ![[\frac{420\times9}{200}]\;Gallons\;of\;Gas](https://tex.z-dn.net/?f=%5B%5Cfrac%7B420%5Ctimes9%7D%7B200%7D%5D%5C%3BGallons%5C%3Bof%5C%3BGas)
⇒ Andre drives 420 Miles using 18.9 Gallons of Gas
Answer:
Dealer 2
Step-by-step explanation:
Dealer 1
Purchase price = 20500
Sales price = 25000
Profit :
((25000 - 20500) / 20500) * 100%
= 21.95%
Dealer 2 :
Purchase price = 22000
Sales price = 28800
((28800 - 22000) / 22000) * 100%
= 30.90%
The better buy is for dealer 2 has he made a higher percentage profit