1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Akimi4 [234]
4 years ago
6

4 times as much as 3 is

Mathematics
2 answers:
BabaBlast [244]4 years ago
7 0

Answer:

12

Step-by-step explanation:

4x3=12

inysia [295]4 years ago
4 0
12 four times three is 12
You might be interested in
line AB passes through A(-3, 0) and B(-6, 5). What is the equation of the line that passes through the origin and is parallel to
Andrews [41]
Since the line is parallel to AB, the two slopes are the same
        
                      slope of AB = m = (y₂-y₁)/(x₂-x₁)
                                     
                                           m= (5-0)/(-6-(-3))= - 5/3
The equation of the line is y-y₁=m(x-x₁)
                      The origin    P(0,0) 
                                       y=mx
                                       y= -\frac{5}{3}x   Solution
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How much change would you receive from a $20.00 bill if you purchased 15 items that cost $1.23 each?
lana [24]

Answer:

20.00-(15*1.23)=$1.55

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Helppppp me please heheheh
viva [34]
Joe nuts yah feel me lol because
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP, ACT PRACTICE ​
vagabundo [1.1K]
3/2? I’m not much of a math person so I don’t know for sure !!
8 0
3 years ago
Find the unit rate. Camryn paid $30.16 for 8 pounds of almonds
sergij07 [2.7K]

Answer:

The unit rate is $3.77

Step-by-step explanation:

You take 30.16 and divide that by 8 which equals 3.77

have a nice day! :)


5 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Suppose that 11 inches of wire costs 66 cents.
    9·1 answer
  • Use the table to find the value of g(5)
    5·1 answer
  • Solve this proportion c-1/c+2=4/7
    12·1 answer
  • What is the volume of a rectangle Kay prism that is 16 meters by 25 meters by 37 meters? PLZ HELP QUICK
    5·1 answer
  • -8+12e=-20 answer please
    10·2 answers
  • Mutiply and simplify –5gh4 • (–2g3h5)
    7·1 answer
  • Please help<br> What is the simplified expression for<br> 2^2 x 2^3/ 2^4
    15·1 answer
  • Q. Penelope is told to clean all the windows at her house. After cleaning 9 windows her job is
    9·2 answers
  • Can someone please help me .. will mark brainliest !
    5·1 answer
  • If Karen has 6 cups of oatmeal and she divides it into 3/4 cup servings, how many servings of oatmeal will she have?
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!