The answer is 218’. A foot front is measured by property. So for this question, you need to find the frontage feet.
0.78 per pound is unit rate
Since 5lbs is $3.90, 0.78 is the cost of one pound.
3.90 divided by 5 is 0.78
Answer:
A n y t h i n g y o u s a y ?
The answer is J. 42
Could I be Brainliest pls...?
Even if I'm not Brainliest, have a lovely day! <3
1/2x+20=1/3x+30
Subtract 20 on both sides
1/2x=1/3x+10
Subtract 1/3x on both sides
1/6x=10
Multiply by 6 on both sides
X=60