1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Goshia [24]
3 years ago
15

Ortions Review

Mathematics
2 answers:
N76 [4]3 years ago
8 0
$4.36 / 32 ounces = 0.14 cents per ounce
wel3 years ago
4 0

Answer:

about $0.14

Step-by-step explanation:

$4.36 (1/32) =

0.13625 =

about $0.14

You might be interested in
If f(x) = x2 and g(x) =1/ 2x+3, find g(f(-1)).
Dvinal [7]
-1=1/2x+3
2=1/2x
(2)2=1/2x(2)
4=x
Answer: x=4
5 0
3 years ago
Can 14, 18, and 31 form a triangle ?
guapka [62]

Answer: Yes, they can.

Clarification:

We have three different sides with different lengths:

\mathrn {14, 18, 31}

These three lengths can form a triangle, an isosceles triangle.

Isosceles triangles have three different side lengths.

Hope this helps you. Best of Luck!

5 0
3 years ago
Plz, help me with this question!
artcher [175]

Answer:

don't know that sorry can you help me though

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLS HELP NO LINKS PLEASE I NEED ANSWER.What is the surface area of the following triangular prism? 126 yd 2 96 yd 2 162 yd 2 90
Bumek [7]

Answer:

The answer is 96 yd 2

Step-by-step explanation:

5x7=35

4x7=28

3x7=21

then you add all of the total values together:

35+28+21+12=96

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Add or subtract <br> 4-2 3/7
sergeinik [125]

Answer:

subtract

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Other questions:
  • To prove that objects of different weights fall at the same
    6·1 answer
  • If i drive 439.92 miles on 15.6 gallons of gas, how many miles could i drive on 39.7 gallons of gas?
    7·1 answer
  • What is one composite number that’s odd?
    15·1 answer
  • What is the value of the first 4 in this...4,384,488?​
    13·1 answer
  • Three bananas and two pears cost 95p.
    8·1 answer
  • A box of oranges weighs 4 kg. if one orange weighs 80 g how many oranges are in the box​
    9·1 answer
  • Help please, I'm stuck on this :/
    15·1 answer
  • Help me plss <br>Hurry uppp​
    13·1 answer
  • Help due in 10 minutes​
    6·1 answer
  • Can you help me, please? I really need help.
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!