1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
lana
[24]
2 years ago
8
Is (0,2) (1,0) (2,-2) (3,-4) a function
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
mafiozo
[28]
2 years ago
5
0
Answer:
Yes
Step-by-step explanation:
the X doesn't repeat
Send
You might be interested in
I need help with three problems!!!!!
Marrrta [24]
I hope this helps you
7
0
3 years ago
What is the volume of a frustum of a right pyramid with the area of the lower base square to 100 square inches, the area of the
otez555 [7]
Answer:
1
Step-by-step explanation:
7
0
2 years ago
Which ratio is equal to 27 : 81?
Elena-2011 [213]
Answer:
3:9 u can reduce it again to 1:3
6
0
2 years ago
Does anyone know this?
Flura [38]
Answer: A
Step by step explaining:
4.25x4.25x4.25=
76.76
Then if you round it would get you to your answer.
4
0
2 years ago
Read 2 more answers
Slope= -1/2 Line passes through the point (9,8). Write equation with point slope form
irina1246 [14]
ANSWER: y-8= -1/2(x-9)
3
0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
Which expressions represent the sum of 3 and n select all that apply
12
·
2 answers
Below are two parallel lines with a third intersecting them
12
·
1 answer
What is the largest integer value an angle of a parallelogram can have?
8
·
1 answer
Timo was curious if quadrilaterals LMNR and PQNO were similar, so he tried to map one figure onto the
9
·
2 answers
Help please? (20 points)
15
·
2 answers
A submarie is 671 feet below
8
·
1 answer
For each sample, do a test for zero correlation.
8
·
1 answer
The graph of y = f(x) has the line x = 5 as an axis of symmetry. The graph also passes through the point (8,-7). Find another po
5
·
1 answer
6 minus 4 2/7 =<br> ANSWER ASAP AND BE RIGHT<br> EXPLAINNNN STEP BY STEP<br> TO BE BRAINLIEST
15
·
1 answer
4 pounds of grapes cost 5$ 7 pounds of grapes cost $8.75. What is the cost per pound?
8
·
2 answers
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!