1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Artyom0805 [142]
3 years ago
7

Which of the following expressions could be used to estimate the difference between -12.34 and -4.8?

Mathematics
2 answers:
Murljashka [212]3 years ago
7 0

Answer:

-12-(-5)

=-12+5

The ans is -12+5

Step-by-step explanation:

Sveta_85 [38]3 years ago
6 0
-12+5

for -12.34,we take it as -12
for -4.8,we take it as -5

to measure the difference,here's what you need to do

-12-(-5)
=-12+5
thus the ans is -12+5

hope it helps
You might be interested in
Which of these numbers are less than 8.1 × 10^-8?
lina2011 [118]
The answer is 3.4×10^-10
8 0
3 years ago
I WILL GIVE BRAINLISET!! no links por favor <br><br> 8) Simplify.
Marina CMI [18]

Answer:

√ 15  + √ 10

Step-by-step explanation:

The answer is above                                                                            

3 0
3 years ago
Pizza Perfection sold 93 pizzas on Monday, 67 pizzas on Tuesday, 78 pizzas on Wednesday, 44 pizzas
Nezavi [6.7K]
(93+67+78+44+123)/5=405/5=81 pizzas per day on average

C is your answer.
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help with this 8/4+3/4=?
ANEK [815]

Answer:

11/4 or 2 3/4

Step-by-step explanation:

add numerators keep the same denominator

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can I get help? Giving brainliest!
lyudmila [28]
Yes you can get help.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 1. find the degree of the monomial 6p^3q^2
    15·2 answers
  • Whoever helps gets brainlyess answer and it's worth 10 points
    10·2 answers
  • If 4 peanut butter cups cost $0.96 and the peanut butter cups all cost the same amount, what is the price of each peanut butter
    13·2 answers
  • Bank service charges are automatically deducted from the bank account, why are these recorded in the cash payments journal
    15·1 answer
  • What are the types to change 2 and 1/3 to an improper fraction
    13·1 answer
  • 1. Slope and the properties of perpendicular and parallel can be used to confirm that a polygon is a specific type of
    8·1 answer
  • A package of 6 pairs of insulated gloves costs ​$51.54. What is the unit price of the pairs of gloves ​?
    14·2 answers
  • Question 10 of 25
    12·2 answers
  • Decreasing 3/4 times a number by 18 is equal to increasing 1/2 times the number by 5 give an equation and solution to the situat
    8·2 answers
  • Identify any restrictions on the variable.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!