1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
trasher [3.6K]
3 years ago
14

Please help Find sin and csc. ​

Mathematics
1 answer:
nadezda [96]3 years ago
5 0
I did this I think the sin is 56
You might be interested in
Wallace has a $50 bill. Pizza pies cost $12.25 each. If p represents the number of pizzas he buys, write an expression for the c
elena-14-01-66 [18.8K]
He buys 4 pizzas oml that’s 20 characters now
6 0
3 years ago
Number one please help
erastova [34]
The answer is 6.875 ish. not exact
8 0
3 years ago
What is the area of this figure?<br><br> Enter your answer in the box.
earnstyle [38]
To find the area you do base times height. Base is the number across,and height is the number that is up and down.So in this case you will multiply 9 and 5 and 9 and 7 and get 45 and 72.Then you will add 45 and 72 together and get 117. So the area is 117. Answer 117. Hope this helps :D.
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Find the surface area of a cube that is 5/8
vlabodo [156]

Answer:

A=6a2

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find LeShawn's average speed in meters per hour. 1,448 meters per minute
yanalaym [24]
If he's average speed per minute is 1,448 meters per minute, and there are 60 minutes in a single hour. You would multiply 1,448 by 60 to get the answer of 86,880 meters per hour.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • Scott has jaunt baked 24 cookies he want to put them in a paper bags in groups of 5 how many groups of 5 can he make how many co
    14·1 answer
  • Is (-7,3) a solution to this inequality? Y- 4x &lt; - 5. Show your work or describe what you did to decide the answer.
    6·1 answer
  • How many one and one-sixths are in five and five-sixth
    10·2 answers
  • Jayson buys two baseball bats for $300 what is the unit rate per bat ​
    12·1 answer
  • One purpose of General T.Sherman's march to the sea was to
    5·1 answer
  • Make <br> x<br> the subject of the formula<br> x<br> +<br> 4<br> =<br> q
    9·2 answers
  • Type the correct answer in the box. The area of the figure is _______ square units. 2 units 8 units. 6 units​
    8·2 answers
  • Lisa and Kali are selling flower bulbs for a school fundraiser. Customers can buy packages oftulip bulbs and packages of crocus
    15·1 answer
  • Create a table and graph from this equation
    6·2 answers
  • Grant mows lawns for extra money. He mows 9 lawns in 9 hours on Wednesday and 6 lawns In 6 hours on Saturday.
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!