1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sveta [45]
3 years ago
8

How much did the price of one share change into the total after the 4 day

Mathematics
1 answer:
frozen [14]3 years ago
8 0
I don't understand what you're asking, is there more to the question, or any choices?
You might be interested in
at the farmers market 8 apple cost $5.20 if each apple cost the samw amount what is the price per apple
Margaret [11]

\displaystyle\bf Solve:8\times p=5,2 \$ => p=\frac{5,2}{8} =\frac{5,2:\boxed{8}}{8:\boxed{8}}   =0,65\$\quad She \:unit\: cost\:is\:\underline{ 0,65} \\\\Check :\:8\times\underline{0,65} =5,2\$ \\\\0,65=0,65 \\\\\rightarrow The\: price\:per \:apple \:is \: 0,65 \$

7 0
2 years ago
Please help answer this​
ELEN [110]

Answer:

4) 7

5) -12

Step-by-step explanation:

4) 5x+2= 37

   5x= 37-2

    x= 35/5

     x= 7

5) -6x-7= 65

    -6x= 65+7

      x= 72/-6

       x= -12

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
(40 points + Brainliest for right answer)
MAXImum [283]
Y - y1 = m(x - x1)
so equation
y + 9 = -2(x - 10)

answer is A
y + 9 = -2(x - 10)
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Explain your model for the problem.
serg [7]
Number of apples=12 times numer of bags=12n

neeeds at least 75 apples (1 per student)
12n≥75
divide both sides by 12
n≥6.25
can't buy 0.25 of a bag
7
needs to buy 7 bags
6 0
3 years ago
PLS HELP ASAP! IM GIVING U 15 POINTS! PIC INCLUDED! TYSM!
Scilla [17]

Answer: where is the question (and if you think I wrote this to get the points your wrong its because I cant comment ok) so now please show me the question for me and other people to answer.

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Jillian ran 40 miles in one week. Her friend Lacey ran the distance that Jillian ran. How many miles did Lacey run? Express your
    14·1 answer
  • What is the number of ways to arrange 6 objects from a set of 10 different objects? A. 520. B. 78,400. C. 210. D. 151,200
    12·1 answer
  • Janice bought 5 bags of gummy bears at $0.85 each and 9 packs of gum at $1.20 each for her class party.
    11·2 answers
  • Complete the statements about the cone,
    9·2 answers
  • Which of the following shows the graphic of y=In(-2x)?​
    9·1 answer
  • Please help! Correct answer only please! I need to finish this assignment by today.
    6·2 answers
  • Select the correct answer from each drop-down menu.
    11·1 answer
  • Y = 2x + 5<br> x + y = 8<br> Where do the lines intersect?
    8·1 answer
  • Someone pls help me with this !!!!;(!!!
    13·1 answer
  • mathhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh again pls
    6·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!