Where is the question? Are you playing solitaire
2x times 3x is 6x to the second
2x times -2 is -4x
5 times 3x is 15x
-2 times 5 is -10
6x to the second plus 9x minus 10
Answer:
$3.36
Step-by-step explanation:
What is the unit cost of POTATO salad, if 0.25 lb costs $0.84?
$0.84
---------- = $3.36
0.25 lb