1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
erastovalidia [21]
3 years ago
9

Helene spends 12% of her budget on transportation expenses.Write this percent as a fraction and as a decimal.

Mathematics
1 answer:
topjm [15]3 years ago
4 0
Decimal is 0.12 and fraction is 12/100

You might be interested in
Help..................
Mashcka [7]
Im sorry, it is too blurry. I cannot read it.
4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Referring to the figure, the circle shown is drawn on grids. Find
liubo4ka [24]

Answer:

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What is the value of x?<br> 1/3 v2 units<br> 1/2 v3 units<br> 2v3 units<br> 3v2 units
Len [333]

Answer:

Step-by-step explanation:

3/x = sin45

x = 3/sin45

x = 3 / ½(√2)

x = 3(2/√2)

x = 3((2√2)/2)

x = 3√2

8 0
2 years ago
PLEEASE HELP FASSSTTT
Bas_tet [7]

Answer:

A. 20/21

Step-by-step explanation:

In order to find this you must divided 16/21 by 4/5

Or 16/21 * 5/4 which is 80/84

After reducing you get 20/21

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Janice bought 4 bags of apples. Each bag had the same number of apples. After eating 1 apple from each bag, she had 28 apples le
Sergeu [11.5K]

Answer:

Janice bought 4 bags of apples. Each bag had the same number of apples. After eating 1 apple from each bag, she had 28 apples left. What is the value of the unknown amount in the story is 12

Step-by-step explanation:

6 0
1 year ago
Other questions:
  • Julia has correctly answered 35 questions from a test, which is 7/12 of the total. How many questions did the test have?
    13·1 answer
  • Evaluate 7-5p+3q when p = 1 and q = 7
    13·2 answers
  • Devon paid for 4 pounds of bananas with a $10 bill. He got back $4.00. What was the cost of 1 pound of bananas? $3.50 $24.00 $1.
    8·1 answer
  • How do you solve -3x-4&gt;5
    6·1 answer
  • Notebooks cost $1.20 each this weekend they will be on sale for $.80 what percentage is the sale
    9·2 answers
  • What does this equal?
    14·1 answer
  • I need help on this question plz
    8·1 answer
  • Julie has 25 ounces of a 30 % saline solution. This means 30 % of the solution is salt. He combines this solution with 30 ounces
    12·1 answer
  • the original price of a jacket is $68. The sale price is 30% off the original price. what is the amount off the original price?​
    14·1 answer
  • Hey!!! PLS Help <br> If ∠6 = 68°, find the measures of angles 4, 5, 7.
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!