1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mazyrski [523]
3 years ago
10

I'm doing systems of linear equations and need more help​

Mathematics
1 answer:
Pani-rosa [81]3 years ago
8 0
Okay What’s the problem
You might be interested in
5th grade math. Correct answer will be marked brainliest.
KiRa [710]

Answer: h

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Solve using elimination. 4. 2x + 3y = 12 2x – y = 4 5. 5x – 2y = - 19 2x + 3y = 0
ANTONII [103]
I am attaching a document showing the steps.

3 0
3 years ago
nancy is making cupcakes for her schools bake sale. after 2 hours of work she has 41 cupcakes after 7 hours she has 141 cupcakes
Paul [167]
The answer is:

y = 20x + 1
3 0
2 years ago
What is the slope of the line on the graph?<br> The two coordinates are ( 3, -3) and ( 0, -1 )
Drupady [299]

Answer:

The slope is -2/3.

Step-by-step explanation

Let m represent the slope.

m= rise/run= y2-y1/x2-x1

-1 - (-3)/0-3

2/-3

-2/3

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
11. You earn $500 in 80 hours. At that rate. how much would you eam in 200 hours?
kirza4 [7]

Answer:

Should be 1250$

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 0.5 L/s = ml/h I need help
    11·1 answer
  • Pat wants to measure the length of a table. She'll use a measuring tape. Which units should Pat use to express the length?
    9·2 answers
  • HELP ME THIS IS DUE IN A HOUR. <br> How many sit ups did Emily complete?<br> SORRY IF ITS BLURRY
    7·2 answers
  • Hello guys i need help
    15·2 answers
  • Can anyone help me with this
    6·1 answer
  • i will give brain liest if you show the work and help me ☆♡☆♡☆ next phow is a graph dhowing u how much the lane rental and show
    13·2 answers
  • Please help me with this math question 20 points
    14·1 answer
  • If 12 mangoes cost $360, what is the cost of 16 such mangoes? ​
    14·1 answer
  • Anyone can you help me?
    10·2 answers
  • Simplify the given expression. Write your answer with positive exponents. (x−4y3)−5
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!