Answer:
Step-by-step explanation:
8 to 16
2 to 4
13 to 26
5 to 10
6 to 12
Answer:
Dont get it either im stuck on it
Step-by-step explanation:
Answer: $1.18 per item
Step-by-step explanation:
9.44/8=$1.18 per item
Answer:
c/-9+6=14
c/-9=14-6
c/-9=8
c=8×(-9)
c= -72
Therefore the answer is (b)