1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hunter-Best [27]
3 years ago
9

If sally eats p candy bars and joe eats 8. There is 56 altogether. What is p equal to?

Mathematics
2 answers:
Pachacha [2.7K]3 years ago
8 0

Answer:

48

Step-by-step explanation:

56-8=48

Misha Larkins [42]3 years ago
3 0

Answer:

It should be 48, because 56-8=48

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Help me please and thank you
Paha777 [63]

Answer:40

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Simplify the following expressions ( use distributed property )
oksian1 [2.3K]
-9+3x

2(9-3x)/-2

-(9-3x)

-9+3x

Brainliest?
6 0
3 years ago
3. If Juan purchased three 24-ounce cans of motor oil for $10.80, how much did he pay per ounce?
Zina [86]

Answer: the answer is c) $.45

Step-by-step explanation:  to find out how much per ounce, you need to divide the price by the quantity. so 10.80/24=.45

8 0
2 years ago
Question 5 of 20
Dmitry_Shevchenko [17]
I’m going to say B I could be wrong
3 0
2 years ago
The ratio of length to width in a rectangle is 3 to 1. If the perimeter of the rectangle is 128 feet, what is the length of the
Serga [27]

Answer: B

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 4/8 divided by 6/8??
    11·2 answers
  • 9. A stock's price has been continuously declining at a rate of 5% per week. If the stock started at a price of
    15·1 answer
  • Distribute. 4(3x + 5)
    15·1 answer
  • What is the area that lies between z=-0.29 and 0.29
    8·1 answer
  • HELP ASAP PLZ!!!! Answer the fraction question in the picture below. Seth can read 6 3/4 books in 2 1/4 weeks. How many weeks ca
    10·1 answer
  • Let f(x)= 3x – 2. What is the value of f-1(37)?​
    10·1 answer
  • ..........................
    7·1 answer
  • The admission fee at a park is $1.25 for children and $5.40 for adults. On a certain day, 319 people entered the park, and the a
    8·1 answer
  • Kelly is knitting a scarf for her brother. It took her 1/3 hour to knit 1/2 foot of the scarf. How fast Kelly knitting, in feet
    6·1 answer
  • A watch loses 2 minutes in 10 hours at this rate how many minutes will it lose in 24 hours
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!