1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
gavmur
[86]
2 years ago
10
A pipe is at least 21 feet long and you want to cut it into 3 pieces. The second piece is to be twice as long as the first piece
and the third piece is to be 1 foot longer than the second piece. What is the minimum length of the first piece?
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
fgiga
[73]
2 years ago
6
0
Answer:
the minimum length of the first piece is 4 feet
Send
You might be interested in
Through:<br> (-4,2) and (-3,-3)
ddd [48]
Answer:
m=-5
Step-by-step explanation:
4
0
2 years ago
You have 800 quarter-inch-long beads. if you use them all to make 16 bracelets, what will be the rate of beads per bracelet
Murljashka [212]
50 bead per bracelet
5
0
2 years ago
There are 100 sheets of paper in the printer, and the number of sheets of paper, p, left after ,t, minutes of printing is given
Mice21 [21]
I think so 12 to 13 minutes will it take to use all sheets..
8
0
2 years ago
What is the measure of ∠F? Irregular quadriateral. Reading clockwise, the angles are labeled one hundred thirty-two degrees, six
Delvig [45]
Total of all angles should equal 360 degrees. So 360-132-68-66=94, angle F is 94 degrees.
5
0
2 years ago
I can’t figure this out
ella [17]
Answer:
See picture
Step-by-step explanation:
3
0
1 year ago
Other questions:
In a smoking cessation program, over 2000 smokers who were trying to quit were randomly assigned to either a group program or an
15
·
1 answer
One third of a birds eggs hatched. If 2 eggs hatched, how many eggs did the bird lay?
7
·
2 answers
How do you solve for x on letter F
11
·
1 answer
Find the solutions of∅¬¬: 1/(x+a) - 1/(x+b) = 1/a x 1/b
8
·
1 answer
204100 were would the decimal go??
12
·
1 answer
The school that Joe goes to is selling tickets to a choral performance. On血e first day of ticket
7
·
1 answer
2
6
·
1 answer
I just need help filling in the rest of this table. I've done some, but I've been stuck for a while now. Huge thanks to anyone w
9
·
2 answers
A 6-pack of light bulbs costs $7.38. What is the unit price?
14
·
1 answer
I need help to this it would be awesome if you could help.
11
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!