Answer:
80 miles
Step-by-step explanation:
Answer:
make it 3 long and 1 tall
One pound bag cost $1.10
2 pound bag cost $1.98 which is .99 per pound
3 pound bag cost $2.85 which is .95 per pound
The more amount you buy the cheaper it is per pound.
Answer:
when you simplify √55
you get
7.41619848.....
the integer closest to 7.41619848... is 7
So the answer is 7