1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xxTIMURxx [149]
3 years ago
11

A number with the same value but written differently

Mathematics
1 answer:
Nastasia [14]3 years ago
5 0

Answer:

√ 4 has the same value as 2.

Step-by-step explanation:

Square root means "a number which produces a specified quantity when multiplied by itself." Therefore, square root 4 and 2 have the same value! Hope this helps!

You might be interested in
Heeeeeelpppppppppp<br> Meeeeeeeee<br><br> Find the missing lengths.
erica [24]

Answer: thw 2 one is the answer

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Hayley picked 2/3 of a pound of
Ksenya-84 [330]
The answer the this is 0.23 pounds per container
8 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cleft%5B%5Cbegin%7Barray%7D%7Bccc%7D3%264%5C%5C8%26-5%5Cend%7Barray%7D%5Cright%5D%20%5Cleft%
brilliants [131]

Answer:

What's this? I don't understand.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the graph of x^2/9-y^2/4=1
adell [148]

Answer:

A is the answer.

3 0
3 years ago
each day ashley practices free throws. the first day she takes 12 shots and every day after she takes 2 more than the previous d
morpeh [17]
I added 12+5(2) and got 22. Since 12 was how many shots she made on the first day and she makes 2 more shots than the previous day I did 5x2 which is 10 and add them up it makes 22:)
8 0
4 years ago
Other questions:
  • Plz help.......................'
    10·1 answer
  • WILL GIVE BRAINLIEST​
    12·2 answers
  • Can someone please help within 30 minutes :)
    5·2 answers
  • What is the answer to all
    8·2 answers
  • -26 - 4m = -2(2m + 13)​
    12·1 answer
  • Ashlynn played six rounds of golf. Her scores were 72, 79, 74, 76, 76, and 75. She really wants to have a mean of 75 after her n
    15·1 answer
  • In​ 2009, a diabetic express company charged ​$38.85 for a vial of type A insulin and ​$30.34 for a vial of type B insulin. If a
    5·1 answer
  • If 2 pounds of halibut cost $16, what is the unit rate for 1 pound?
    5·2 answers
  • Help PLS!!! DONT MAKE ANY CAP PLEASE!! I don't understand this problem.
    14·1 answer
  • Determine whether x=3, x=4, or x=5 is the solution. 20x=4
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!