A store sells 3 videotapes for $4.99. find the unit rate
1 answer:
1.66333333 because u divide 4.99 by 3 to get the value of one
You might be interested in
767 rounded to the nearest ten is 770
It will take her 45 minutes to run 5 miles,because 27/3=9 and 9•5=45
When you subtract them you get the answer 57.99
Graphing them and see what the difference is
Answer: i think yes
Step-by-step explanation: