1 quart = 2 pints.
This means a 4 pint container is 2 quarts.
To find the price for 1 quart divide the price by 2:
12.04 / 2 = $6.02 per quart.
Answer: 3/4 x 48
3 x 12
= 36
Got 12 by reducing the numbers with the Greatest Common Factor (GCF) 4
Answer:
22
Step-by-step explanation:
Answer:
Should be B
Step-by-step explanation: