1 answer:
F(-1) and you are missing the function itself BTW
You might be interested in
1. -2g = 1.75 -4
-g = -2.25/2
g = 1.12
Answer:
242 km
Step-by-step explanation:
distance = rate x time
so 165 km in 1.5 he is the same as 110 km per hour.
d = 110(2.2).
$4/3=$1.33 per pound.
$9/8 = $1.13 per pound.
The second one is cheaper.
Answer:
I think it is non proportional
Final amount = 6675, interest earned will be 675