<h3>
♫ - - - - - - - - - - - - - - - ~<u>
Hello There</u>
!~ - - - - - - - - - - - - - - - ♫</h3>
➷ The fraction equivalent for this would be :
23/625
<h3><u>
✽</u></h3>
➶ Hope This Helps You!
➶ Good Luck (:
➶ Have A Great Day ^-^
↬ ʜᴀɴɴᴀʜ ♡
Answer:
(4, 1)
Step-by-step explanation:
For any rectangle or square located on the axes, match the pairs and find what's missing. 3 -- 3, 4 -- 4. unmatched are 4 and 1. 4 is x because it's missing from x and same for 1 and y.
plz mark me Brainliest
This has already been asnwered on brainly
Answer:
Jelly beans: $6 for 1 kg
Gummy worms: $7 for 1 kg
Step-by-step explanation:
In this question, we need to find the cost of 1kg of jelly beans and gummy worms.
To do this, make equations for both scenarios and solve:
2j + 2g = 26
2j + 3g = 33
Turn the bottom equation negative, as we will first solve for gummy worms (g).
2j + 2g = 26
-2j - 3g = -33
Solve:
-g = -7
Divide both sides by -1.
g = 7
We now know that gummy worms cost $7 for 1 kg
To solve for jellybeans (j), plug in 7 to g in one of the equations and solve:
2j + 2(7) = 26
2j + 14 = 26
Subtract 14 from both sides.
2j = 12
Divide both sides by 2.
j = 6
Jellybeans cost $6 for 1 kg.
Check answer by plugging in values to one of the equations:
2(6) + 2(7) = 26
12 + 14 = 26
26 = 26
Answer:
Step-by-step explanation:
Divide 157 by 8 to see how many groups there are.
157/18=8r13. So you can round up to 9 groups of riders as there is a max of 18 at a time.
Yes and second no it is not