Answer:
(b)
Step-by-step explanation:
a=1,500,000
b=3,050,000
Answer:
<u><em>Yes.</em></u>
Step-by-step explanation:
<em>To find the answer we will put it into the equation, since</em><em><u> x = 1 and y = 2</u></em><em> we will write it like this, </em><u><em>6(1) - 2 > 3.</em></u><em> Since </em><u><em>6 x 1 = 6</em></u><em>, we will now </em><u><em>subtract 6 from 2 which equals 4</em></u><em>. Therefore, the equation is </em><u><em>correct because 4 is bigger than 3.</em></u>
Answer:
Answer is option d)346.4 ft
Step-by-step explanation:

<em>HAVE A NICE DAY</em><em>!</em>
<em>THANKS FOR GIVING ME THE OPPORTUNITY</em><em> </em><em>TO ANSWER YOUR QUESTION</em><em>. </em>
Answer: the intersection of plane A and plane S will be: line CW
the intersection of lines N and K is: point V
point X is the intersection of: line M and plane A
Step-by-step explanation:
Answer:
The cost for 5 songs is $5.35
Step-by-step explanation:
Find the unit rate for 1 song by dividing the total cost for 3 songs by 3
$3.21 ÷ 3 = $1.07
The unit rate is $1.07 per song, so multiply that by 5 to find the total cost for 5 songs
$1.07 * 5 = $5.35