A 12 pack of soda cost $5.40. What is the cost per can?
2 answers:
Answer:0.45
Step-by-step explanation
Divide 5.40 by 12 and it gives you 0.45
Answer:
0.45
Step-by-step explanation:
Divide 5.40 into 12 therefore it equals 0.45
You might be interested in
Answer:
5 negative numbers
Step-by-step explanation:
-5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Answer:
independent
Step-by-step explanation:
We put the independent variable on the x axis ( or horizontal) and the dependent variable on the y axis ( or vertical)
The point is not a solution to the equation of the line.
Hope this helps!
Answer:
12
Step-by-step explanation:
ez claps pie
Answer:
- 35-35+9.7+7
- 35+9.7+7-35
- 16.7