Unit rate is (cost) per 1 unit
the unit is fluid oz
'per' is fraction
cost/1unit
so we do
2.56/32
divide completely
2.56/32=0.08/1
the unit rate is $0.08 per oz
Answer:
If this is what your looking for, the answer may be:
-4y + 12
Hope this helps!
Millimeter centimeter meter kilometer
Answer:
a
Step-by-step explanation:
If it is discounted 25%, then u r actually paying 75%
0.75(119) = 89.25 (without tax)
sales tax = 7 1/2% = 7.5% = 0.075
89.25(1.075) = $ 95.94 <===