If each bracelet is $7 then you just need to multiply $7 by the number of bracelets you want to buy. So its 7x5 = $35
Answer $35
Answer:
Not proportional
Step-by-step explanation:
If you just Find the unit rate of each thing, you’ll find that none of them are equal to each other.