George bought 6 gallons of gasoine for $20.34.
2 answers:
Answer:
Step-by-step explanation:
Divide 20.34 by 6 and you should get 3.39
20.34/6
You want to find the cost per gallon, and there are 6 gallons for $20.34
Thats why you need to divide by 6 to find the cost of one gallon
You might be interested in
The answer is 24 I believe
Answer:
I do
Step-by-step explanation:
not know
12 ft I had the question the other day on online school :)
Patricia drove for 3 hours. Carlos drove for twice that, 6 hours. 6+3=9
0.63x12= 7.5 so the answer is 7.5