Answer:

Step-by-step explanation:

Expand with the distributive rule:


Add 4/3 to both sides:

Subtract 4x from both sides



Hi there!
For these two equations, we would be using PEMDAS...
·
·
Hope this helps!
Answer:
ddddddvvvvvv
Step-by-step explanation:
Answer:
answer for the question is 1.point R means that the unit rate is $14.00 per pound
The answer to this question is A, 12. Hope this helps.