1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vlada [557]
3 years ago
11

Can someone please answer these questions

Mathematics
1 answer:
Leona [35]3 years ago
3 0

Answer:

15 . Undefined

16. undefined

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Someone plz help me I will give brainliest
Deffense [45]
The one gallon should be a better pay
Because there is 4 quarts in a gallon so if you take the $4.39 and times it by 4 then you would come up with $17.56 which is 56 more cents for the same amount

I hope this helped
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Write down 3 integers, all less than 25 whose range is 8 and mean is 13
EleoNora [17]

Answer:

9, 13, 17

Step-by-step explanation:

The difference between the greatest value and the least is 8, the range.

Add the three numbers to total 39, then divide by 3 to get the mean, 13.

6 0
3 years ago
???????????????????help
Simora [160]

Answer: 10

Step-by-step explanation:

add 2.75 to 0

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Janna buys 2 bags of dog food for her dogs .one bag weighs 37 pounds.the other bag weighs 15 pounds.how many pounds do both bags
NeTakaya
52 lbs you get the answer by adding the two weights of the bags
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Grandma has 14 red roses and 7 pink roses how many more red roses than pink roses does she have
Viktor [21]
Subtract 7 from 14 to get 7.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What is -3(b-8)-5=9(b+2)+1
    10·1 answer
  • Solve (5 x/3) (5 x/5) =54
    13·1 answer
  • Consider the following piece-wise function. Which of the below correctly describes the graph shown?
    9·1 answer
  • Somebody please help me with the question
    12·1 answer
  • 5/-6+10i what is the answer to this
    14·1 answer
  • The cost of three notebooks and four pencils is 8.50. The cost of final parts and eight pages is 14.50. Determine the cost of on
    5·1 answer
  • Combine the like terms to create an equivalent expression: -n +(-3) + 371 +5 Stuck? Watch a video or use a hint.​
    9·1 answer
  • A 10 plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat?
    9·2 answers
  • 10) Which equation represents a function of x that is NOT linear? * A. y=4(x+3) B. y=4²+3x C. y=4x+3x² D. (4+x)/3
    10·2 answers
  • *PLEASE ANSWER IT'S CONFUSING!!!* *ILL GIVE BRAINLIEST*!!!!!
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!