1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Katyanochek1 [597]
3 years ago
6

Some one help meh I did all this my last one and no help plzzzzz

Mathematics
1 answer:
cupoosta [38]3 years ago
6 0
The second one, 5 1/2
You might be interested in
2. Multiply.<br><br> (3x + 2)(5x^2 - 2x + 6)
alukav5142 [94]
15x^3+4x^2+14x+12
Multiply 3x by every value in the second bracket. Then multiply 2 by every value in the second bracket. Add like terms. (Only answers with the same square are like terms.)
7 0
3 years ago
If rybirens (which each have 9 flowers) and figilbuttons (which each have 7 flowers). he says to his friend, i count 87 plants a
RideAnS [48]
You can subtract 9 from the 713 value and trace until you get a multiple of 7 or vice versa.

It could be one of :
 
80 figilbuttons and 7 rybirens

or

14 rybirens and 73 figilbuttons
5 0
3 years ago
Alfie is going fishing and takes a flask of tea. His flask holds approximately 5 cups of tea. Estimate how much his flask holds
cricket20 [7]

forty five ounces per. flask

6 0
3 years ago
The base of a pyramid is a square whose perimeter is 936936 m. what is the length of each side of this​ square?
djverab [1.8K]
936936 is the perimeter and perimeter of a square is 4 times the length of one of the sides. therefore, you divide 936936 by 4 and get your answer, which is 234234.
8 0
3 years ago
Round 548.8 to the nearest thousand.
mote1985 [20]

Answer:

The answer is 1,000

8 0
3 years ago
Other questions:
  • Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?
    15·2 answers
  • Juan bought a box of laundry soap that weighed 15.6 pounds. One 0.15-pound scoop of soap is enough to wash a regular load of lau
    9·1 answer
  • 1/5 times 1/5 times 100
    11·2 answers
  • Hiii please help i’ll give brainliest if you give a correct answer tysm!
    9·1 answer
  • William has a lemonade stand. It costs him $0.30 to make 3 cups of lemonade. Find the rate of change of his cost and respect to
    8·1 answer
  • Sally is planning the school picnic and needs to decide what food vendor to use. She asks 250 students whether they would rather
    9·1 answer
  • 2.50p+3b=358 Solve for p.​
    12·1 answer
  • write a function g whose graph represents the indicated transformation of the graph of f. f(x)=|x+1|-3; horizontal stretch by a
    14·1 answer
  • How much does a kid's pizza cost? Enter your answer with a dollar sign and decimal point. Remember, the pizza costs 6 cents per
    6·1 answer
  • What is the value of Sin F
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!