The measure of B. would be 63 degrees
i hope i helped
Answer $5.16
Step-by-step explanation:
$7.74 divided by 9 is 0.86 so 0.86 per pencil mutiply that by 6 because you have six pencils and you get 5.16 for six pencils
Greetings!
"Use the distributive property for

.<span>"
The distribute property is used to simplify an expression/equation. This is done by multiplying the contents of the parenthesis by the number outside of bracket.
</span>


<span>Simplify.
</span>

Hope this helps.
-Benjamin
Answer:
$5
Step-by-step explanation:
Cost per slice
3.75 / 3 = 1.25
Cost of 4 slices
1.25 * 4 = 5