1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Elis [28]
2 years ago
11

What percentage of Adults purchased Fast Pass Access Tickets?

Mathematics
1 answer:
rosijanka [135]2 years ago
8 0

Answer:

edit this question and add an image or ask in the comments section

You might be interested in
Write a story that would use the following equation 12r = 156 to satisfy the story.
Eddi Din [679]
12r=156

Answer r=13

it will help you
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Aspect RALIUS
Naddika [18.5K]

Answer:

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
I don’t know what the answer to this question is , help
ipn [44]

Answer:

(4, 0)

Step-by-step explanation:

given the 2 equations

y = x - 4 → (1)

- 4x - 6y = - 16 → (2)

substitute y = x - 4 into (2)

- 4x - 6(x - 4) = - 16

- 4x - 6x + 24 = - 16

- 10x + 24 = - 16 ( subtract 24 from both sides )

- 10x = - 40 ( divide both sides by - 10 )

x = 4

substitute x = 4 into (1) for corresponding value of y

y = 4 - 4 = 0

solution is (4, 0)

3 0
3 years ago
In a flower garden, there are 4 tulips for every 9 daisies. If there are 24 tulips, how many daisies are there?
Paul [167]

Answer:

54 daisies

Step-by-step explanation:

4 tulips : 9 daisies

24 tulips : ?

(24 × 9) ÷ 4 = 54 daises

3 0
3 years ago
Omae wa sinderou nani (questions in the image btw)
Korvikt [17]

Let a be the number of hours worked at Job A and b the number of hours at Job B. Then

a+b=30

and

7.5a+8b=234.50

From the first equation,

b=30-a

and substituting this into the second gives

7.5a+8(30-a)=234.50\implies-0.5a+240=234.50

\implies0.5a=5.50

\implies\boxed{a=11}

5 0
3 years ago
Other questions:
  • X+y=7<br> -x+y=-5<br><br> Quero a equação pelo método de adição, rápido u.u
    10·1 answer
  • Please help simplify the problem
    15·2 answers
  • What is a+2 divided by 2 = -1?
    12·1 answer
  • 11. The formula to find the AREA of a triangle is A = 1/2bh<br> True<br> False
    10·2 answers
  • XYZ is reflected across the line x=3. What is the reflection image of Z?
    14·1 answer
  • Can x3 – 3x + 1 be the quotient on division of x5+ 2x3 + x – 1 by a polynomial in x of degree 3? Justify​
    11·1 answer
  • can someone please help me with this math problem?
    11·1 answer
  • What is the 185th digit of the following pattern 12345678910111213141516
    5·1 answer
  • A 16-ounce of shampoo cost $4.69. What is the price per ounce, rounded to the nearest cent
    5·1 answer
  • 1.08 divided by 2.7 whats the answer
    14·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!