Answer:
2280 the volume
Step-by-step explanation:
So one box = 480
So then what about 6 boxes?
you do 480 x 6 = 2880
480+ 480+ 480+ 480+480+480= 2880
Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
It would be (B) because 450+200x4=2620 fence posts
Answer:
1/5 2/5
Step-by-step explanation:
There is 5 zones meaning its 1 out of 5.
If you flip twice its double your chance.
Hope This Helps