Answer:
Answer
Did u put any picture because i think there should be a picture
Answer:

Step-by-step explanation:
Given
One-eighth times three-elevenths
Required
Solve
One-eighth means 1/8
Three-elevenths means 3/11
So, mathematically; the above expression is represented as thus:

To solve this, we simply multiply the numerator and the denominator together.
After multiplying these together, the next is to check if the resulting can be simplified
If yes,we simplify it and if otherwise, we live it like that.
So,



At this point, the fraction can't be simplified any further.
Hence,

Answer:
Each apples cost about $0.14
Step-by-step explanation:
cost / amount = price per piece
67 / 470 = 0.14
So every apple costs about $0.14
Answer:
3.93 per hour
Step-by-step explanation:
The first 4 hours is at 20 hours / 4 hours or 5 dollars an hours
The second line has a slope of 2.50 dollars an hour
But there is also a surcharge when you go over 4 hours
That is a 5 dollar flat rate at 4 hours
Assuming that we do not include the flat rate in the hourly calculation
4 hours * 5 dollar + 3 hours * 2.50 = 20+7.50
27.50 is the hourly charge
Divide by 7 hours
3.928571429
3.93 per hour