1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
laiz [17]
4 years ago
5

A television weighs 7.4 kilograms how many grams does the television weigh

Mathematics
1 answer:
Pavlova-9 [17]4 years ago
6 0
7400 grams is the answer.

You might be interested in
Use inductive reasoning to predict the next number in the pattern: 832, 208, 52...
Maksim231197 [3]
The answer is B -228
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the product of the binomials (4a – 1) and (2b + 3)?
galben [10]

Answer:

D. 8ab+12a-2b-3

Step-by-step explanation:

You are basically combining like terms

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
1) f(x)=(x - 3)(x - 5)
NemiM [27]

Answer:

Step-by-step explanation:

f(x)= (x - 3)(x - 5)

f(x) = x^2 - 5x - 3x + 15

f(x) = x^2 - 8x + 15

Answer is A

7 0
3 years ago
Mark all the statements that are true <br> a) the domain for this function is the set {3}
telo118 [61]

Answer:

the answer is 6 statements

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
If the bases of a trapezoid have lengths of 19 and 38, what is the length if the median?
Feliz [49]
Length of the median would be: a+b / 2 = 19+38 / 2 = 57/2 = 28.5
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Which of the following shows that polynomials are closed under subtraction when polynomial x + 5 is subtracted from 3x2 + 2x − 6
    13·1 answer
  • If S (3,-4) is translated 5 units left and 3 units up, what is the ordered pair of S?<br>​
    13·1 answer
  • What is the range of the data in this stem-and-leaf plot? 2 14 19 32.5 Stem and leaf plot. Vertical line separates each stem fro
    5·2 answers
  • Find the equation in slope-intercept form that describes a line through (2, 4) with slope 0
    10·1 answer
  • It costs $6 for a dozen donuts how much does 1 donut cost
    12·2 answers
  • A collection of dimes and quarters is worth $9.55. If the quarters were dimes and the dimes were quarters, the total value would
    15·1 answer
  • What is the measurement of this angle?
    5·1 answer
  • I will give brainlest if you get it correct ​
    15·2 answers
  • I need big help, what are the step by step math problem and the answer to (18/-2)^2?
    9·2 answers
  • Write an equation of a line that
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!