The distance between the manufacturing plant and Jessie’s home is 4 miles. It takes Jessie 40 minutes to walk that distance. Wri
te an equation with multiplication to find t, the time Jessie takes to cover one mile.
1 answer:
Answer:
time taken to walk one mile × total distance in miles = total time
t × 4 = 40
Step-by-step explanation:
You might be interested in
to graph f (x) + k, move the graph k units up..your answer should be;
y = x ^ 2 + 5/2
Answer:
4 my good sir
Step-by-step explanation:
4.4/20=0.22 per item
4.8/24=0.2 per item
Answer: 24 for 4.80
Answer:
Step-by-step explanation:
Using the given formula, we put n = 5

h = 8 / 16
h = 1 / 2 inches
I think it’s (3,4) the third answer