What are your options for the questions.
2 ounce bag will cost less than $1.25
6 ounces ÷ 3 = 2 ounces
$3.60 ÷ 3 = $1.20
OR
$3.60 ÷ 6 ounces = $0.60 per ounce
2 ounces = $ 0.60 × 2 = $1.20
Answer:
10.26 in²
Step-by-step explanation:
The area (A) of the sector is
A = area of circle × fraction of circle
= πr² × 
= π × 2.8² ×
≈ 10.26 in²
Answer:
The measure of angle 2 is... 60 degrees.
Angle 1 - 93 degrees
Angle 2 - 60 degrees
Angle 3 - 27 degrees
What is 14 and 15 tell me