1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vesnalui [34]
3 years ago
9

Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary. $130 for 17 ft2. The unit rate is $ /ft2.

Mathematics
1 answer:
finlep [7]3 years ago
3 0

Answer:

201

Step-by-step explanation:

I'm smart ok trust me ON this one if I'M wrong at least I tried

You might be interested in
Evaluate v(x) = 12 - 2x - 5 when x = -2,0. and 5.
EleoNora [17]

Answer:

11,7,-3 respectively

Step-by-step explanation:

when x is -2 ,0 and 5 the result will be 11, 7 and -3 respectively

4 0
3 years ago
Jackson mows lawns to make money. It costs him $7 each week to advertise his business. It costs him $1.50 in gas to mow each law
ArbitrLikvidat [17]
Say he mows 1 lawn every day, per week. He'd spend a total of $10.50 on gas and $7 for an advertisement for that week. Which would equal his total profit being $52.50 per week is his business.
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Dịch các câu sau đây thành các biểu thức logic bằng cách sử dụng các vị từ, lượng từ và các liên từ: a) Không có ai là hoàn hảo
levacccp [35]

Answer:

that's alot but no english speak english it is long

5 0
2 years ago
SHEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Stella [2.4K]

Answer:

Shesh

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
(14 + 3/2b)-(1+8/2b)
Ray Of Light [21]

3b/2 +9

hopefully that helps

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • In a country X all markers are red or blue.In a box in country X there are 9 markers. I look at a random marker in the box and s
    13·1 answer
  • True or false ? why and why not ? <br><br><br> 7a + 4 - 2a is equivalent to 7a + -2a + 4
    9·1 answer
  • I am confuse how to solve this problems help!!!!
    9·1 answer
  • How do I do this? <br> Tell me how you got the answer
    12·1 answer
  • You are feeding your dog Mick’s Dog Food. It costs $12.95 for a 30-pound bag. You feed a very large dog 3.5 cups of food per day
    10·1 answer
  • Can anyone solve this? I'm having a couple of complications.<br><br>x=6 y=8 z=3
    15·1 answer
  • Which one doesn't belong why?
    10·1 answer
  • Find the number if 20% of 64 is 10% of it?
    13·2 answers
  • What is the image of the point (- 6, 1) after the reflection over the line y = 2 ?
    12·1 answer
  • Write the equation in standard form. Identity the center and radius.<br> x² + y2 + 8x-4y-7=0
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!