1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
mezya [45]
3 years ago
9

You buy a used car for $6500. The monthly cost of owning the

Mathematics
1 answer:
Dahasolnce [82]3 years ago
8 0
Y=350x+6500

X, is the number of months you pay $350
You might be interested in
One hundred adults were asked to name their favorite sport and the results are shown in the circle graph. What sport was preferr
artcher [175]

Answer:

Basketball

38% of adults preferred this sport.

Since 38 out of a 100 is 38 percent.


7 0
3 years ago
How do I solve this problem? Please help
Westkost [7]
9n + 6 = 456
9n = 456 - 6
9n = 450
n = 450/9
n = 50

I believe this is the answer, though i'm not sure.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
The cost of a pair of jeans is 4 times the cost of a book
galben [10]

Answer:

what's the cost of the books then

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Mrs.Henderson had 7/12dozen eggs in her refrigerator.Then she used 1/6 dozen eggs to make a cake.What fraction of a dozen is lef
zhuklara [117]
Ok so to find the eggs left we need to subtract but with fractions, you need a common denominator. You can multiply 1/6 by 2 because 6·2=12 which will be the same denominator as 7/12. You must multiply the numerator by 2 as well so 1/6· 2/2= 2/12. Now subtract 7/12 - 2/12 and you have 5/12 eggs left. :)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please help me I don’t get this at all thank you
faust18 [17]

Answer:

80 ft

Step-by-step explanation:

Perimeter is adding the lengths of all the sides.

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Ryan earns $7.50 an hour doing yard work if you were 12 hours a week during an 11 week summer break how much money will Ryan ear
    12·1 answer
  • Rachel mom 5 lawns in 8 hours at this rates how many can she mom in 40 hours
    8·1 answer
  • ◆ Quadratic Equations ◆<br>Please help !
    14·1 answer
  • Jane has a dog that eats 0.8 pound of dog food each day.She buys a 40 pound bag of dog food.How many days will this bag of dog f
    5·1 answer
  • The function with a rate of change of 3/2 whose graph passes through the point (4,10.5)
    13·1 answer
  • Calculate the area of a circle with a diameter of 8 feet
    10·2 answers
  • A jacket cost $35.50 more than a pair of tennis shoes if the total cost of both items is $161.30 find the cost of each
    12·1 answer
  • JAB Consulting received a promissory note of $13,500 at 7% simple interest for 15 months from one of its customers. After 6 mont
    6·1 answer
  • Help me with 8 through 12 please and thank you only 4 questions
    13·2 answers
  • Colleen is cutting pieces of string to tie around party bags for her sister’s
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!