Answer:
1. (1,1)
2.(2,-6)
3.Not sure.
4.No solution
5.(-3,4)
6. (6,-4)
7.(7,2)
8.(-7,-12)
9.(9,-1)
10.(2,1)
Step-by-step explanation:
Hope that helps bud!:)
Answer:
3 Because there are only three bells that aren't being run there for three additional ways that the bells could be rung
On Monday, 11 lunches and 10 desserts are ordered. On Friday, 10 lunches and 10 desserts are ordered.
First you find the unit rate. (Divide 2.76 by 18)
You will find out that each ounce costs $0.15
Then divide 2.07 by 0.15.
The answer is 13.8 ounces.