Answer:
59% why
Step-by-step explanation:
i just took the test my gee
Answer:
61 is ur answer
Step-by-step explanation:
Since this was a 90 degree angle you would just subtract 29 from the 90 degrees and get your answer.
Answer:
The equation is <u>sale price</u>=p and the original price is $41.09.
.70
Step-by-step explanation:
sale price= (1-.30)p
<u>sale price=.70</u>p
.70 .70
<u>sale price</u>=p
.70
<u>28.76</u>=p
.70
$41.09=p
Answer:
5.2
Step-by-step explanation:
ok so we need to find the unit rate( how many customers per minute) and thats 12 divided by 9 which is 1.3 minutes per customer so now we need to find what 1.3 minutes is x4 customers. This brings us to 5.2.