1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
galben [10]
3 years ago
13

this is fractions casey shared a pizza with some friends.they each ate 1 third of the pizza. how many people shared the pizza

Mathematics
1 answer:
igomit [66]3 years ago
5 0
3 duhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
You might be interested in
John goes running every morning. He can run 3 miles in 1 hour. How many miles would he be able to run in 1 and ½ hours? A. 4.5 m
BARSIC [14]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

well less than 3

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Find the area of the triangle. ANSWERS: A) 84 m2 B) 66 m2 C) 42 m2 D) 132 m2
Daniel [21]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

........

4 0
3 years ago
$500 at 4% for 3 years find the balance
Eva8 [605]
The answer is 562.43
7 0
3 years ago
<img src="https://tex.z-dn.net/?f=%20%7B2x%7D%5E%7B2%7D%20%20-%205x%20%2B%203" id="TexFormula1" title=" {2x}^{2} - 5x + 3" alt=
alexdok [17]
There’s the link to this answer
8 0
3 years ago
Please help with 2 and 3 for maths
Vera_Pavlovna [14]

Answer:2-4=

Step-by-step explanation:y-16-(-42)

y-16+16

y-32

y-16-(-22)

y-16+4

y-20

y-16-(02)

y-16

y-16-(42)

y-0

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the volume of this container?
    12·2 answers
  • Which of the following are solutions to the quadratic equation? Check all that
    8·2 answers
  • X^2 - 4x + 3 how do I factor the expression completely
    8·2 answers
  • 9x6<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=9%20%5Ctimes%206" id="TexFormula1" title="9 \times 6" alt="9 \times 6" align="absmiddle
    10·2 answers
  • The graph of linear function g passes through the points (3, 7) and (9, 3).
    10·1 answer
  • A university's housing and residence office wants to know how much students pay per month for rent in off-campus housing. The un
    15·1 answer
  • The points (-3, -3) and (5, r) lie on a line with slope 3/2<br> Find the missing coordinate r.
    15·1 answer
  • Fuffy spent $7.20 on 4 dozen pencils. How much did each pencil cost
    5·1 answer
  • Helppp this one's need an explanation ;000
    5·2 answers
  • If x=10, find m∠WYZ<br><br> Will choose brainliest
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!