What is the unit price of a can of cat food if 3 cans cost $2.41? How much does one can cost? round to the nearest cent, only to
the nearest hundredths place
SHOW WORKS PLEASE, OKKKKK you can't I've me the answer like that:D
1 answer:
$2.41/3=.80 The original answer was .803 repeating 3. But you round
You might be interested in
Answer:
14x. ....................
1/8 because
1/2 x 1/2 x 1/2
A is 4.5 b is 3.2 c is 4.05 d 3.6
Answer:
well if several means 3 then she used 12 pints.
Step-by-step explanation:
3X4=12
4X4=16
5X4=20 and so on.
Answer:
The LCD denominator is 1
Step-by-step explanation: