Carly will have one apple left, (3-2=1)
An apple, potato, and onion all taste the same if you eat them with your nose plugged
Answer:
Unit rate is $7 per pound.
6 pounds will cost $42
You can buy 10 pounds for $70
Step-by-step explanation:
28/4 = $7 --> Unit rate is $7 per pound.
7 × 6 = $42 --> 6 pounds will cost $42
70/7= 10 --> You can buy 10 pounds for $70
Answer:B
Step-by-step explanation:
He charged the man $25.75 for each hour and he worked for 3 hours so multiply $25.75 x 3 = $77.25
How are you supposed to solve this???