1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Semenov [28]
3 years ago
11

PLZ HURRY IT'S URGENT!

Mathematics
1 answer:
Leya [2.2K]3 years ago
5 0

Answer:

here i am just guessing

Step-by-step explanation:

You might be interested in
1
nadya68 [22]

Answer:

41 miles per gallon

Step-by-step explanation:

41 miles ÷ 1    

1 gallons ÷ 1

41 miles

1 gallons

41 miles

gallon

41 miles per gallon

*Every number divided or multiplied

by 1 is the same number (1÷1=1 / 2÷1=2)*

3 0
3 years ago
Convert 11 milliliters to fluid ounces. Use 1 mL ≈ 0.034 fl oz.
VladimirAG [237]

Answer:

0.371954

Step-by-step explanation:

Formula- for an approximate result, divide the volume value by 29.574.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Plz help me with a and b <br>who can answer in a minute
Irina18 [472]
(a) \frac{1}{4}
(b) The Road Tennis Court occupies \frac{1}{3} of the shaded portion.

I hope it helps! ;)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which inequality represents the graph?
Pie

Answer: z _> -10

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Angle RZT=110<br> Angle RZS=3s<br> Angle TZS=8s<br> What are angles RZS and TZS?
nekit [7.7K]
Angles RZT, RZS, and TZS form triangle RZT, so they sum to 180.  Thus, we have:

110+3s+8s=180

Simplifying, we have:

11s=70

Dividing by 11, we see that:

s=70/11

Therefore, RZS=3s=210/11, and TZS=8s=560/11.
6 0
3 years ago
Other questions:
  • What percent is equivalent to StartFraction 1 Over 25 EndFraction? 4% 5% 20% 25%
    14·2 answers
  • at Westside high school, 24% of the 215 sixth grade students walk to school. about how many of the sixth grade students walk to
    5·1 answer
  • The answer key says the solution is -66 and I cannot figure out how that’s possible.
    12·2 answers
  • cellular phone companies often package their products to make them more attractive to potential users. if you average 356 minute
    12·1 answer
  • Solve the variable<br> -10+ s/1.5= -5
    8·1 answer
  • 2z^8- 32z^8<br> Help plz
    12·2 answers
  • Cooper invested $3,100 in an account paying an interest rate of 2%
    10·1 answer
  • Carter buys a one-gallon bottle of juice for $23.04. What is the unit rate of the cost of the juice per fluid ounce?
    7·1 answer
  • I got this one wrong could you tell me which ones are correct
    12·1 answer
  • Here's the question, please help!
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!