1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
rosijanka [135]
2 years ago
12

Write 2 1/16 as a decimal

Mathematics
2 answers:
devlian [24]2 years ago
6 0

Answer:

2.0625

Step-by-step explanation:

2+1/16

= 2.0625

= 206.25%

poizon [28]2 years ago
4 0

Answer:

2.0625 is the answer

You might be interested in
As the payroll manager for a particular company, your task is to complete the following weekly payroll record. The company pays
Ludmilka [50]

The total weekly pay of the company is $754.98

What is total hours worked for the week?

The overtime is the excess of  total hours, which is 47 hours, over the regular hours of 40 hours of work a week, in essence, overtime hours  is 7(47-40)

Overtime rate=regular hour pay*1.5

regular hour pay=$14.95

overtime rate=$14.95*1.5

overtime rate=$22.425

overtime pay for 7 hours=7*$22.425

overtime pay for 7 hours=$156.98

The regular pay is 40 hours of regular time multiplied regular pay per hour

regular pay=$14.95*40

regular pay=$598.00

total pay=regular pay+overtime

total pay=$598.00+$156.98

total pay=$754.98

Find out more about overtime on:brainly.com/question/17043970

#SPJ1

4 0
1 year ago
So I finished the graph, But I need help making the table please help whoever answers correctly, I will mark brainliest 10. Corn
Monica [59]

Answer:

Here it is. The table is on the first one at the bottom.

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
A box of 25 munchkins cost $5.46 what is the unit rate per munchkin
timurjin [86]

The unit rate per munchkin is $0.22.

<h3>What is Division?</h3>

Division is one of the four fundamental arithmetic operations, which tells us how the numbers are combined to form a new one.

The cost of 25 munchkins cost $5.46, therefore, the unit rate of each munchkin can be written as,

\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\text{Total cost of munchkins}}{\text{Number of munchkins}}\\\\\text{Cost of unit munchkin} = \dfrac{\$5.46}{25}=\$0.2184 \approx \$0.22

Hence, the unit rate per munchkin is $0.22.

Learn more about Division:

brainly.com/question/369266

#SPJ1

5 0
2 years ago
Which of these drawings show ab parallel the cd perpendicular to ef?
Sergio039 [100]
Where's the drawing? 
6 0
3 years ago
Please help ASAP!
Oliga [24]
The age of the students is about 0.67 years away from the 13.3 years. 

The Mean Absolute Deviation is the average distance away from the mean. For the last choice, you should select more variable. Since the average is higher, there is a greater distance between the points and the mean.
3 0
3 years ago
Other questions:
  • Triangle ABC has vertices at A(-1,1), B(-7,1), and C(-3,6).<br> What is the area of Triangle ABC?
    15·1 answer
  • Please help asap.... lots of points and brainliest….
    9·1 answer
  • Please help me ASAP!!!
    12·1 answer
  • Find the missing number: 32, ?, 104, 152, 208
    13·1 answer
  • Help plz i’ll give extra points
    5·1 answer
  • Previous balance: $1,221.35; payment: $300; new purchases: $25.90 and$18.53; periodic rate: 1.75%
    8·2 answers
  • How are the quotients shown below related?
    15·1 answer
  • Which of the following rational functions is graphed below?
    10·2 answers
  • What is the equation of this line in slope-intercept form?
    9·1 answer
  • The classroom has 20 students and
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!