1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
BigorU [14]
3 years ago
15

Please helppp meee I need it done noww

Mathematics
1 answer:
bearhunter [10]3 years ago
6 0

Answer:

7/2

Step-by-step explanation:

3 wholes is equal to 6 halves plus a half equals 7 halves

You might be interested in
What is the volume of a cone (in cubic inches) of radius 5 inches and height 3
beks73 [17]

Answer:

78.54 cm^3

Step-by-step explanation:

I think thats the answer

6 0
3 years ago
Mrs. Martinez has a bowl of candy that she passes out to trick-or-treaters. A group of 5 children dressed in costumes comes to h
Kisachek [45]

Answer:

Step-by-step explanation:

5x3=15

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Caleb went to Kroger and spent $83.47 on groceries. He had a coupon for $1.99 off bottled water and $0.89 off organic strawberri
Dmitry_Shevchenko [17]

Answer:

$86.35

Step-by-step explanation:

Total amount he spent at Kroger

= $83.47 on groceries. +coupon for $1.99 off bottled water + $0.89 off organic strawberries

= 83.47+0.89+1.99

= $86.35

5 0
3 years ago
What is the area of a square if one side is 25 feet long?
QveST [7]
The area of the square is 100ft
5 0
4 years ago
Read 2 more answers
83,78, 99,56, 48, 74, 68,55,85
____ [38]

Answer:

48, 55, 56, 68, 74, 78, 83, 85, 99

Mean: 71.77777777777777777..........

Median: 74

Mode: mode is the number seen the most, but there is no repeating values

Range: 51

Step-by-step explanation:

<u>Mean:</u>

add all the values together, and divide by how many values you have, so 646/9= 71.777777777............

<u>Median:</u>

the number in the middle of the sequence

<u>Range:</u>

the difference between the largest and smallest numbers/values.

I hope this helps u pls give a brainliest and a thx ;)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • At the beginning of the month a store had a balance of −$554. During the month the store lost another $600. What is the current
    13·2 answers
  • A scale has a percent error of 7%. The scale reads the mass of a book as 450 g.
    10·2 answers
  • There are 75 envelopes in a package. How many envelopes are there in 7 packages?
    9·2 answers
  • It costs $6 for a dozen donuts how much does 1 donut cost
    12·2 answers
  • What is the solution to the system of equations?
    9·2 answers
  • George ate 2/ 3 of a container of Chinese food. Silvia ate 1/ 5 of the same container of Chinese food. What fraction of the cont
    14·1 answer
  • Which of the equations below could be the equation of this parabola?
    14·1 answer
  • which is the equation of a line that has a slope of 1 and passes through the point (5,3)? y=x-2 , y=x+2 , y=x+2 , y=x-1
    9·1 answer
  • Which of the following relations represent a function?
    5·2 answers
  • Pineapples were packed in three large crates. for each crate, the weight of every pineapple in the crate was recorded. here are
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!