1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
ohaa [14]
2 years ago
8

PLEASE HELP!!!! What is 1+1

Mathematics
2 answers:
Ainat [17]2 years ago
7 0
2 because if you have two ones it’s 2
fiasKO [112]2 years ago
6 0
2 because 1+1=2 and that’s why
You might be interested in
How to solve approximate square roots
Murljashka [212]
Just follow this operation.
Find the two perfectly squared factors the multiple to your number.
Take the square root of those perfect factors then multiple them.

5 0
2 years ago
A farmer has 15 boxes of eggs
Yuki888 [10]
A farmer has 15 boxes of eggs and there are 6 eggs in each box. Therefore it will be part to whole. The bigger number is always the whole. 6:15 is the ratio.
8 0
2 years ago
A grocery store sells a bag of 8 oranges for $6.80. How much does one orange cost?
Vladimir79 [104]

Answer:

A 6 lb bag of another brand

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Pls help.....................
scZoUnD [109]

Answer:

351 carrots

Step-by-step explanation:

13 = 1 tens + 3 units

27 = 2 tens + 7 units

<h3>13 × 27</h3>

13 × 27 = 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27 + 27

13 × 27 = 351

Conclusion:

Total Carrots is 351 carrots.

4 0
2 years ago
I need help with 17, 19, 21, and 23.
Evgen [1.6K]
17. 2x<16 x=7 or lower
All I can help you with is #17,
sorry that I can't answer the other 3.
I hope this helped! :-)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How is the function, y=x-3 related to y = x? Graph the function by translating the parent function.
    9·1 answer
  • Find the lowest value of the set of data this box-and-whisker plot represents.
    11·2 answers
  • Which statements are true regarding the area of circles and sectors? Check all that apply.
    12·2 answers
  • 1
    14·2 answers
  • fred has $28 to buy sketch paper for his art class. Each sketch pad costs $9. how many sketch pads can he buy?do not include uni
    10·1 answer
  • Do the side lengths 4, 5, and 10 form a triangle? Select the correct answer and reasoning.
    14·1 answer
  • Can u guys please answer these questions
    13·1 answer
  • Can somebody please help me with this
    11·1 answer
  • Describe and correct the error in finding the value of x.
    12·1 answer
  • Factor
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!