Answer:
See attached
Step-by-step explanation:
The proof is attached
Answer:
3 hours
Step-by-step explanation:
4.5*(2/3)
= 3 hours
Answer:
1 11/24 tablespoons
Step-by-step explanation:

There were 8 mugs in total so:
÷ 8=

Answer: $8.50/pound
Step-by-step explanation:
Price per pound --> take the total price and divide it by the number of pounds
$22.10 / 2.6 pounds = $8.50/pound
It’s CD because it’s a longer line