Answer :
an = -9 + (9-1) 5
an = -9 + (8) 5
an = -9 + 40
an = 31 is the answer
Hope it helped
A=(a+b/2)h is the formula hope that helps
<em>15.05 ÷ 7 = $2.15 per gallon</em>
<em>--</em>
<em>2.15 x 4 = $8.60</em>
<em>jamal can buy 4 gallons of gas</em>
<em />
Answer:
-4,-4
Step-by-step explanation: